KOCHAM CIASTECZKA, ale dbam też o Twoje bezpieczeństwo. Więcej o ochronie danych przeczytasz TUTAJ. Klikając Akceptuj, wyrażasz zgodę na używanie ciasteczek w celu usprawnienia korzystania z witryny.

O mnie

Jeśli trafiłeś na mojego bloga oznacza to jedno – interesujesz się jedzeniem. Czyli możemy pogadać! O jedzeniu mogę długo i bez końca. Intrygowało mnie odkąd pamiętam. Z „Ojca chrzestnego” najbardziej zapadła mi w pamięć scena gotowania wielkiego gara spaghetti, a z dzieciństwa najlepiej wspominam własnoręczne krojenie czekoladowych cukierków na małe kawałki i popijanie ich mlekiem.

Prowadzę go ja – Dominika Zagrodzka. Dziennikarka, antropolożka kultury, entuzjastka jedzenia. Opowiem Ci o tym, dlaczego jemy to, co jemy, tak jak jemy.

Jako dziennikarka kulinarna nieważne, czy piszę czy mówię – zawsze staram się opowiedzieć jakąś historię. O niezwykłych ludziach, stojących za smakołykami pałaszowanymi z błyskiem w oku, o rzeczach, bez których życie byłoby smutne (moje porcelanki kochane, moje maleństwa), w końcu o niezwykłym jedzeniu, które nigdy nie jest tylko jedzeniem. Piszę odkąd pamiętam – często więcej niż jem. Współpracowałam m.in. z Food Service, Moim Gotowaniem, Elle Manem, National Geographic.

Pożywka jest Twoim przewodnikiem po kulinarnym świecie – to tu dowiesz się, dlaczego jedzenie w niektórych restauracjach jest obrzydliwie drogie i dlaczego koniecznie trzeba zrobić mu zdjęcie. Tu poznasz producentów i kucharzy, którzy robią absolutnie wyjątkowe rzeczy. Wybierzemy się też razem do najlepszych kulinarnych miejsc.

Pożywka ma rozbudzać apetyt na więcej, czasami sycić, ale nie zanadto, sytość rozleniwia. A ja jako antropolog kultury chcę pokazać, że poprzez jedzenie można mówić o kulturze inaczej, dostrzegać to, co często nam umyka.

Uważam się też za foodie. Mimo, że wiele osób się krzywi, ja lubię brzmienie tego słowa i jego niejednoznaczność. Najbardziej kocham azjatyckie zupy, makaron i masło orzechowe – daję się przekupić każdą z tych rzeczy!

Najnowsze