KOCHAM CIASTECZKA, ale dbam też o Twoje bezpieczeństwo. Więcej o ochronie danych przeczytasz TUTAJ. Klikając Akceptuj, wyrażasz zgodę na używanie ciasteczek w celu usprawnienia korzystania z witryny.

Cykl tematyczny: W stronę słońca

Cykl tematyczny: W stronę słońca

Najpierw jest iskierka ekscytacji. Pojawia się jakaś zapowiedź, pierwsza jaskółka planu. Ale z czasem plan się krystalizuje. Poziom podekscytowania sukcesywnie rośnie, żeby niemal eksplodować kilka dni przed wyjazdem. Tak właśnie wyglądają podróże w stronę słońca.

Fenomeny Kulinarne

Podróże nierozerwalnie wiążą się z jedzeniem. Choćby z tej prostej i prozaicznej przyczyny, że każdy w podróży COŚ je. Jedni zwracają na to mniejszą uwagę, inni są gotowi podążać szlakiem dobrego jedzenia. Nie ukrywam, że w tym cyklu tematycznym będziemy rozmawiać o tych drugich.

Zachłyśnięci podróżą

Lubię stwierdzenie, że podróż to tylko długa droga do domu. Bo pokazuje to, co w podróżach najważniejsze. Z jednej strony pozwalają nam one bowiem na chwilę zawiesić nasze dotychczasowe życie, być w drodze, poznawać inne kultury. Z drugiej jednak strony, podróże sprawiają, że inaczej patrzymy na świat nam najbliższy, ten, który czeka na nas już po powrocie. Jednym słowem, cieszenie się podróżą pozwala nam cieszyć się też zwykłą codziennością.

Posłuchaj podcastu 

Postanowiłam nazwać nowy cykl „W stronę słońca”, bo mam wrażenie, że to słońce, czasami metaforyczne, jest tym, czego najbardziej w podróży szukamy. Będzie więc o rozgrzanej słońcem Sycylii, będzie o wakacjach nad polskim morzem, będzie o piasku, wietrze we włosach i opalonych ramionach. 

Olśnieni jedzeniem

Będzie też o najlepszych restauracjach. Takich tutaj, na miejscu, w których po przestąpieniu progu trafiamy do innej rzeczywistości. I takich, dla których warto wybrać się w specjalną podróż. Podróże kulinarne (i nie tylko) często podporządkowane są szukaniu autentyczności, chcemy jak najbardziej zbliżyć się do lokalnego życia, spróbować potraw, które na co dzień jedzą mieszkańcy, kupować chleb w piekarni, chodzić na targ. Czy jest to jednak możliwe, a jeśli tak, to w jakiej mierze? Czy może autentyczność to tylko konstrukt, na którego punkcie się zafiksowaliśmy?

O tym, gdzie jest autentyczność – czy w małych knajpkach czy może w restauracjach fine diningowych, porozmawiam z moim gośćmi. A będą to osoby, które z podróży uczyniły swoją pracę. Zapraszam Was we wspólną podróż w stronę słońca!

Cykl tematyczny W stronę słońca

W tym cyklu tematycznym przeczytacie i posłuchacie m.in. o:

  • najlepszych restauracjach na świecie – dlaczego warto wybrać się dla nich w specjalną podróż?
  • polskim wakacyjnym przysmaku znanym z nadmorskich kurortów – jestem przekonana, że większość z Was nie wyobraża sobie bez niego wakacji!
  • turystyce kulinarnej – czym jest i kto ją uprawia?
  • podróżach jako pracy – przepytałam dwie osoby, dla których podróże to praca, koniecznie posłuchajcie, co z tego wynikło!
  • wspaniałych restauracjach – włoskiej i greckiej, które serwują absolutnie doskonałe jedzenie
  • a na koniec niespodzianka… Leave the gun, take cannoli!

Może Cię też zainteresować