KOCHAM CIASTECZKA, ale dbam też o Twoje bezpieczeństwo. Więcej o ochronie danych przeczytasz TUTAJ. Klikając Akceptuj, wyrażasz zgodę na używanie ciasteczek w celu usprawnienia korzystania z witryny.

Cykl tematyczny: Dobry początek

Cykl tematyczny: Dobry początek

Początek jest ważny. Ustawia nam resztę planu, a mocny start pozwala od razu w niego wejść. W tym cyklu postanowiłam zerknąć na to, co pierwsze – po co sięgamy ręką rano, co lubimy jeść jeszcze zaspani i dlaczego właśnie chleb z masłem.

Fenomeny Kulinarne

Nowy cykl tematyczny na blogu, „Dobry początek” potrwa mniej więcej do połowy maja i będzie w całości poświęcony przeczom, które składają się na dobry początek. Wspólnie zjemy chleb z masłem, wypijemy kawę speciality, a później pooglądamy obrazy śniadania malowane przez wielkich artystów. 

Od tego wszystko się zaczyna…

Jeśli zapytam Was czym zaczynacie swój dzień, założę się, że wymienicie kawę. Ja dodałabym jeszcze do tego chleb i masło. Zawsze nieco za twarde, żeby dało się idealnie rozsmarować na kromce. I o tym właśnie będzie ten cykl tematyczny – o trendach i zwyczajach dotyczących zaczynania dnia. 

Dzisiaj poranne rytuały mogą być najprostszym i najskuteczniejszym sposobem romantyzowania rzeczywistości. Dla mnie to po prostu ładna nazwa na cieszenie się z małych rzeczy, co staram się praktykować od dawna. Co rano głaszczę i przytulam koty, otwieram okno i mocno wciągam powietrze, a potem robię sobie herbatę i kanapkę albo owsiankę. 

…i na tym nie kończy

Oprócz jednak zastanawiania się nad porannymi rytuałami i podstawowymi składnikami śniadania, będzie na Pożywce jeszcze kilka innych rzeczy. Między innymi nowy cykl o sztuce. Miałam w planach zrobić z tego osobny podcast, ale postanowiłam po prostu stworzyć przestrzeń na tego typu tematy tutaj. 

Do tego zachęcam Was do śledzenia mnie na Instagramie, ponieważ pojawią się tam bardzo fajne przepisy, zarówno na desery, jak i na dania wytrawne.

Cykl tematyczny Dobry początek

Jakich tematów możecie się spodziewać w cyklu „Dobry początek”? W podcastach i tekstach  przeczytacie i posłuchacie m.in. o:

  • najważniejszym posiłku dnia, czyli śniadaniu
  • kawie, bo przecież to ona dla wielu z nas oznacza początek wszystkiego!
  • smakowitych początkach w sztuce, czyli obrazach ze śniadaniem (i nie tylko) w tle
  • historii masła i margaryny – co za para, prawda?!

Może Cię też zainteresować