KOCHAM CIASTECZKA, ale dbam też o Twoje bezpieczeństwo. Więcej o ochronie danych przeczytasz TUTAJ. Klikając Akceptuj, wyrażasz zgodę na używanie ciasteczek w celu usprawnienia korzystania z witryny.

Cykl tematyczny: W podróż

Cykl tematyczny: W podróż

Zawsze czekam na lato z prawdziwą niecierpliwością – w końcu oznacza ono wzmożone podróżowanie! Tym razem zabieram Was w podróż w bardzo różne miejsca na całym świecie. Zapnijcie pasy!

Fenomeny Kulinarne

Nowy cykl tematyczny na blogu, „W podróż” potrwa mniej więcej do końca września i będzie w całości poświęcony dalszym i bliższym wyprawom. Wspólnie przeniesiemy się m.in. do Nowego Jorku czy Danii, zjemy żeberka w sosie bbq, a potem wspaniałe lody. 

Podróże duże

Są ludzie, dla których podróż zawsze musi oznaczać wiele przemierzonych kilometrów – ta blisko domu się nie liczy. Rozumiem tę potrzebę ekscytacji, całkowitej zmiany otoczenia. Właśnie dlatego do udziału w nowych odcinkach podcastu zaprosiłam osoby, które mieszkają lub przynajmniej przez pewien czas mieszkały zagranicą. Nowy Jork czy Kopenhaga mogą na pierwszy rzut oka nie wydawać się aż tak egzotyczne, ale uwierzcie mi, życie w tych miastach wygląda całkiem inaczej niż tutaj.

Do dalekich krajów przenoszą mnie też zawsze filmy, książki i… programy o jedzeniu. Wiele dokumentów poświęcono np. ulicznemu jedzeniu z różnych miejsc na świecie. To dobra namiastka i przygotowanie do podróży. 

Podróże małe

Nie zapominam jednak podczas wakacji o mikrowyjazdach i uważam, że Wy tez nie powinniście. Po pierwsze dlatego, że czekanie na dłuższy wyjazd może być wykańczające, a po drugie dlatego, że blisko domu można odkryć równie dużo ciekawych, ekscytujących rzeczy. Stąd moje coroczne wycieczki nad Bałtyk, który szczerze kocham i o którym w podcaście porozmawiam z moimi gośćmi. 

W nowym cyklu będzie też dużo o jedzeniu – przekornie nie tylko o tym w podróży. Są bowiem takie knajpy i takie miejsca, które zdają się niczym wyrwane dziwną siłą z innego kraju i przeniesione na nasz grunt. 

Cykl tematyczny W podróż

Jakich tematów możecie się spodziewać w cyklu „W podróż”? W podcastach i tekstach  przeczytacie i posłuchacie m.in. o:

  • duńskiej kulturze kulinarnej – z aż trzech różnych perspektyw!

  • życiu i jedzeniu w Nowym Jorku – opowie nam o nim Polka, która w tym niezwykłym mieście mieszka już kilka lat.

  • najlepszych programach podróżniczych – takich, które przeniosą Was do innych miejsc, nawet jeśli nie planujecie wyjazdów.

  • konserwach rzemieślniczych – zmienią Wasze postrzeganie dań w puszce, obiecuję!

Może Cię też zainteresować